Мета: формування ключових компетентностей: загальнокультурної– дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту, громадянської – формувати патріотичні почуття молодших школярів, усвідомлення поняття «любов до Батьківщини»; предметних компетентностей: пробудження почуття любові й поваги до рідної землі, України; виховання у дітей усвідомлення себе як невід’ємної частини українського народу, почуття національної свідомості, патріотизму.
Мета: узагальнити знання прикмет осені, особливостей кожного осіннього місяця. Розвивати артистичні здібності дітей, їх мовлення, логічне мислення. Виховувати любов до природи, свідому дисципліну, колективізм.
Мета. Виховувати звичку приходити у школу вчасно, до дзвоника, вітатися зі старшими, ровесниками, шанобливо ставитися до дівчаток; після перерви не запізнюватися на урок; вчити виявляти турботливе ставлення до старших, товаришів.
Конспект виховної години до Міжнародного дня миру. Мета: засвоєння інформації про день миру; формування у молодших школярів понять: "дружба", "взаємодопомога". Виховання доброзичливого ставлення один до одного.
Мета. Продовжувати формувати поняття «Батьківщина», ознайомити з відомими містами, річками України; формувати уявлення про столицю як головне місто країни, розширити знання про рідний край; розвивати розумові здібності учнів, пізнавальний інтерес, самостійну активність, спостережливість, творчість; поглибити знання учнів про державні символи України; виховувати любов до рідного краю, формувати патріотичні почуття.
Методичний посібник містить методичні рекомендації для проведення в навчальних закладах Першого уроку у 2014/2015 навчальному році на тему "Україна - єдина країна".
Запропоновані матеріали спрямовані на формування у школярів української громадянської ідентичності шляхом вивчення історії держави, її національних і культурних традицій, поваги до Законів України, усвідомлення морально- правових норм та загальнолюдських цінностей суспільства.
У збірнику також подано орієнтовні розробки уроків та позакласних заходів.
Мета: поглибити знання про Україну, формувати почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій; виховувати любов до рідного краю дбайливе ставлення до скарбів Батьківщини.
Мета: Познайомити учнів з поняттям « конфлікт», « конфліктна ситуація », « інцидент»; дати дітям можливість самостійноаналізувати типові життєві ситуації, роз´яснити правила попередження конфліктів та
виходу з них; розвивати вміння етичного самопізнання, самооцінки та
самоаналізу; виховувати вміння жити в колективі та чути один одного.